середа, 31 серпня 2016 р.


                                                           Пророк у своїй Вітчизні
Його життя-вогонь і боротьба. Іван Франко-це безмежна країна, яка досі не має своєї наукової карти. Є в ній місцевості й дороги, добре знані кожним з шкільної парти. З любов'ю і шаною вимовляє все прогресивне людство ім'я І. Франка., відзначаючи його черговий ювілей. Його називають Каменярем, бо він сміливо ударив по скелі австро- угорського цісаризму, молотом лупав в скелю соціальної несправедливості, гукаючи тисячам "Лупайте сю скелю. Нехай ні жар, ні холод не спинить вас". Франко став великим тому, що вийшов з народу, йшов з народом і вів його в гору закликаючи "добувати хоч синІван Франко – це безмежна країна, яка досі не має своєї наукової карти. Є в ній місцевості й дороги, добре знані кожним зі шкільної парти. З любов'ю і шаною вимовляє все прогресивне людство ім'я Івана Франка, відзначаючи його черговий ювілей. Його називають Каменярем, бо він сміливо вдарив по скелі австро-угорського цісаризму, молотом лупав скелю соціальної несправедливості, гукаючи тисячам: "Лупайте сю скалу. Нехай ні жар, ні холод не спинить вас". Франко став великим тому, що вийшов а народу, йшов з народом і вів його вперед, закликаючи "добувати хоч синам" як не собі, кращу долю в боротьбі". Він завжди бур у передніх рядах тих, хто ламав скелю старого світу в ім'я нового; скелю неправди і визиску в ім'я правди, добра і краси. Іван Франко "внесений до списків найбільших письменників світу і його ім'я висічене на гранітних скрижалях історії  поруч з іменами найславетніших синів людства.
  Перу письменника належить понад п'ять тисяч творів, які ввійшли до золотого фонду не лише української, а й світової літератури. Його твори завжди служили і будуть служити всьому передовому людству в боротьбі проти імперіалізму, проти гноблення і експлуатації людини людиною, за мир, демократію і братерство.
    Багатогранність таланту І.Франка більш ніж дивовижна. В одній особі поєдналися поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, історик і теоретик літератури, філософ, фольклорист, мовознавець, етнограф та економіст, один з найважливіших політиків Галичини кінця 19-початку 20 ст.
     Франко жив і творив, випереджаючи час. Велика філософія життя, розгорнена у творах Франка, до кінця ще не збагнена. Як актуально і сьогодні звучать слова Каменяра!
     Завдання бібліотечних працівників - доносити до свідомості читачів дорогий скарб творчого доробку Великого Каменяра. Для широкої пропаганди творів та літератури про життя і творчість письменника у нашій книгозбірні були проведені літературні читання  творів Івана Франка "Його життя - вогонь і боротьба"ам, як не собі, кращу долю в боротьбі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.